ASLAN PARK TUZLA

HAKKIMIZDA

Content Image

Aslan Park Tuzla

Viaport Marina

2018 yılında 8 dönümlük alana kurulan Aslan Park, 10 farklı türde 30 yırtıcı kediye ev sahipliği yapmaktadır. Aslan, Kaplan, Leopar ve Jaguar gibi 4 büyük kedi türünün yanı sıra, Puma, Vaşak, Karakulak doğada sayısı giderek azalan türler, Aslan Park’ta koruma altındadır. Öyle ki, dünyada sadece 30 tane kalmış Beyaz Aslandan 2 genç erkek, 2 genç dişi ve bir yavru erkek bulunmaktadır.

Ex-situ Koruma Merkezi durumunda olan Aslan Park, nesli tükenme tehdidi altında olan yırtıcı kedilerin hayat bulduğu, nesillerinin devamlılığı için çoğalabileceği, doğal yaşam koşullarına benzer ölçülerde barınaklara sahip bir sıcak yuva niteliğindedir.

Anadolu’nun endemik türlerinden bir çift Anadolu Vaşağı ve bir dişi Karakulak’a sahip olan Aslan Park Türkiye’nin ve çevre coğrafyasının ilk ve tek yırtıcı kedi parkıdır. Bünyesinde işinde uzman veteriner hekim, tekniker ve bakıcılar çalışan Aslan Park Hayvan Yönetimi Ekibi, canlıların sağlığı ve huzuru için 7/24 çalışma prensibine göre hareket etmektedir.

Yırtıcı kediler konusunda yaşayan bir laboratuvar rolü üstlenen Aslan Park, özellikle çocuklarda çevre koruma bilincinin gelişmesini amaç edinerek, doğalda azalan, endemik türler ve onları bilinmeyen yönlerine ışık tutmaktadır.
Yavru aslan ve kaplanlar ile fotoğraf çektirme ve onları sevme olanağı sunan Aslan Park, ziyaretçisine heyecan ve eğlence dolu unutulmaz bir deneyim vaat etmektedir.

Vizyonumuz

Hayvanları seven, doğa ile dost, koruyan bir dünya.

Misyonumuz

Yırtıcı kedilerin soy devamlılığı için çaba sarf ederek, dünya üzerindeki canlı çeşitliliğinin sürdürebilirliğine katkı sağlamak ve elde edilen deneyimleri koruma bilincini arttırmak hedefiyle toplumla paylaşmak.

Değerlerimiz

Parkımızda koruma altında olan yırtıcı kedilerin, çalışanlarımızın ve ziyaretçilerimizin mutluluğunu ve huzurunu her şeyden daha çok önemsiyoruz.

Aslan Park’ın ve ex-situ koruma çalışmalarımızın gelişerek gelecek nesillere ışık tutmasını arzuluyoruz.

Koruma altına aldığımız ve doğada giderek azalan canlıların bakımını en uygun şartlarda ve işini tutku ile yapan uzman ekibin kontrolünde sağlıyoruz.

Thumbnail

Önceki Yazı
Anadolu Vaşağı

Thumbnail

Sonraki Yazı
Ulaşım